Projelerimiz

İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem

Kadim devlet yönetim anlayışımız ve Cumhuriyet kazanımlarımız, Türk milletinin büyük bir bağlılık, özgüven ve adalet duyguları içinde kardeşçe yaşayabildiği bir güven ortamı sağlamış, bu saygın ülkü ile sürekli çalışan, üreten ve  kazanan bir “Türkiye” yaratmıştır.

 

Bizler, İYİ Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni, bayrağı ve vatan toprağı ile; çocuğu, genci, yaşlısı, kadını, işçisi, çiftçisi ile; bilim ve kültür sanat insanları ile, vatanını gece gündüz bekleyen güvenlik güçleri, sağlık çalışanları ve üzerinde yaşayan tüm canlıları ile ayrılmaz bir bütün olarak görüyor, bu eşsiz vatanın refahı ve huzurunu daim kılmak için sürekli olarak çalışıyoruz.

 

Çünkü biliyoruz ki; 21. yüzyılda güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye’nin varlığı ancak ve ancak üstün liyakat, çalışkanlık ve azimle mümkündür. Birbirine güvenen, demokratik, adaletli ve sürdürülebilir bir sistem gerektirir. İşte bu ülkü ile milletimizin hak ettiği İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerimizi hazırlayarak, Türk milletinin takdir ve teveccühlerine sunuyoruz.

İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemin MİLLETİMİZ için büyük önem taşıyan ilkeleri, ülkemizi içinde bulunduğu kutuplaşmalar ve ekonomik krizden çıkartacak, böylesine kaotik ortamların bir daha yaşanmasının da önüne geçecektir. Hukukta adaletin tesisi, devlette şeffaf, denetlenebilir ve verimlilik odaklı bir kamu yönetimi anlayışı, gerek “ekonomide refahın” gerekse “toplumda huzurun” sağlanmasındaki olmazsa olmaz bir unsurdur. Devlet hukukunun güçlü olduğu ve adaletin her zaman sağlandığı bir ülkede ekonomi de toplum sağlığı da iyi ve güçlü olacaktır.

İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in vakit kaybetmeksizin hayata geçirilebilmesi için diğer tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, akademi dünyası ve milletimiz ile sürekli temas içinde olunacak, hep birlikte geliştirilmesi için görüş ve öneriler değerlendirilecek, mümkün olan en geniş toplumsal mutabakat zeminin oluşması için her türlü imkân ve mesai mutlaka yaratılacaktır. Çünkü İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ilkeleri, partimizin siyasi ikbali için değil, Türkiye Cumhuriyeti ve milletimizin aydınlık, güçlü ve varlıklı yarınları içindir.

 

Andımızda da denildiği gibi:

Yasamız; küçüklerimizi korumak, büyüklerimizi saymak ve milletimizi özümüzden çok sevmektir. Ülkümüz daima yükselmek ve ileri gitmektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürümektir.

 

Varlığımız, Türk varlığına armağan olsun!

iyi-parti-iyilestirilmis-ve-guclendirilmis-parlamenter-sistem.pdf

1.06 MB